SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ


KOMUNIKATY

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


WYDARZENIA 2019 ROK
38. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego - uroczystości w Kaliszu

13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. Tego dnia złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie.

Z tej okazji w dniu dzisiejszym w w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernegow Kaliszu została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego. Po mszy zostały złożone wiązanki kwiatów i znicze pamięci przy pamiątkowych tablicach w Ogrójcu Sanktuarium.
W uroczystości uczestniczyły nasze trzy Poczty Sztandarowe wraz z panem przewodniczącym Romanem Zybałą i Zdzisławem Jasińskim.

Zdjęcia autorstwa Łukasza Wolskiego znajdują sie w galerii
Święto Kolejarza w Ostrowie Wielkopolskim
25.11.2019 r.

W dniu 25.11.2019 r. (poniedziałek) o godz. 18:30 w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. została oprawiona msza święta w intencji kolejarzy, o opiekę św. Katarzyny Aleksandryjskiej dla żyjących a dla zmarłych o zbawienie.
We mszy uczestniczyły trzy Poczty Sztandarowe naszej Orgaznizacji Związkowej: ZLK Ostrów Wielkopolski, PKP Węzeł Kępno oraz PKP Węzeł Krotoszyn z przewodniczącym panem Romanem Zybałą.
Wśród uczestników był dyrektor Zakładu pan Krzysztof Włodarczyk, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjnych pani Emilia Jasińska a także Zdzisław Jasiński - sekretarz Rady Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność".
Po mszy uczestniczy na zaproszenie księdza proboszcza spotkali się w Domu Katolickim na poczęstunku.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj
Wśród przedszkolaków
25.11.2019 r.

W poniedziałek 25 listopada nasi członkowie: pani Marta Marcinkowska (dróżnik przejazdowy) oraz Łukasz Starczewski ( dyżurny ruchu stacji Ostrów Wlkp.) z okazji Święta Kolejarza gościli w przedszkolu "Tęcza" w Ostrowie Wlkp. Przybliżyli oni dzieciom na czym polega praca kolejarzy, przedstawili również jak należy zachowywać się przed przejazdami kolejowymi oraz na terenie kolejowym. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z tematyką kolejową, a na koniec otrzymały kolorowanki.

Kilka fotek z wizyty w przedszkolu znajduje się w galerii
Msza Święta w Krotoszynie
24.11.2019 r.

W niedzielę 24 listopada o godz. 10:00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie została odprawiona msza św. w intencji kolejarzy. W wydarzeniu uczestniczył Poczet Sztandarowy NSZZ "Solidarność" Węzeł PKP Krotoszyn.
Po mszy kolejarze na czele z przewodniczącym panem Romanem Zybałą udali się pod Pomnik Pamięci Krotoszyńskich Kolejarzy przy dworcu kolejowym gdzie złożyli wiązankę kwiatów oddając Im cześć.

Zobacz zdjęcia
Wieczorek taneczny
16.11.2019 r.

W dniu 15 listopada z okazji Święta Kolejarza w Restauracji "Borowianka" w Ostrowie Wlkp. zorganizowana została zabawa taneczna.

Na wstępie przewodniczący pan Roman Zybała przywitał przybyłych gości: dyrektora Zakładu Linii Kolejowych pana Krzysztofa Włodarczyka, zastępcę dyrektora ds. eksploatacji panią Emilię Jasińską, zastępcę dyrektora ds. technicznych pana Mariusza Szopińskiego. Krajową Sekcję Kolejarzy oraz Sekcję Zawodowę Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność" reprezentował kolega Zdzisław Jasiński. Przewodniczący pan Bernard Niemiec reprezentował  Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa.

W dalszej części przewodniczący pan Roman Zybała złożył licznie przybyłym życzenia z okazji Święta Kolejarza i życzył udanej imprezy.

Zapraszamy do galerii
Gala z okazji Święta Kolejarza 2019
07.11.2019 r.

Podczas gali z okazji Święta Kolejarza, która odbyła się 5 listopada 2019 r. w hotelu Zamek Pułtusk Dom Polonii wręczono odznaczenia państwowe i resortowe za szczególne wyróżnianie się w pracy zawodowej 109 pracownikom spółek kolejowych – członkom NSZZ „Solidarność”.
Msza św. w Krotoszynie w 35. rocznicę śmierci patrona Solidarności 
20.10.2019 r.

20 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszyne została odprawiona uroczysta msza św. w intencji ojczyzny oraz o rychłą kanonizację bł. księdza Jerzego Poipiełuszki. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe: NSZZ "Solidarność" Region Wielkopolska Południowa na czele z przewodniczącym panem Bernardem Niemcem, NSZZ "Solidarność" Ostrów Wielkopolskie, NSZZ "Solidarność"  Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. oraz NSZZ "Solidarność" Węzeł PKP Krotoszyn z panem Romanem Zybałą, przewodniczącym Komisji Zakładowej.

35. rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
20.10.2019 r.

W dniu 19 października o godz. 18.30 w 35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Poiełuszki w ostrowskiej Konkatedrze została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny.

We mszy uczestniczyły Poczty Sztandarowe z południowej Wielkopolski a wśród nich Poczet Sztandarowy NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. (Barbara Ratuszna, Andrzej Cieślak, Piotr Fleischer) z panem przewodniczącym Romanem Zybałą na czele

Zdjęcia do obejrzenia tutaj
Wybory Społecznych Inspektorów Pracy
16.10.2019 r.

W dniach 8 - 10 października br. w Sekcjach Eksploatacji oraz w Biurze Zakładu odbyły się wybory Grupowych Społecznych Inspektorów Pracy.

Społecznymi Inspektorami Pracy z ramienia NSZZ "Solidarnośćzostali wybrani:
  • Janusz CINCIO - ISE Jarocin
  • Karol DĄBROWICZ - ISE Leszno
GRATULUJEMY
Rocznica śmierci byłego przewodniczącego ZR Jarosława Wilnera
29.09.2019 r.

W sobotę 28 września br. w pierwszą rocznicę śmierci byłego przewodniczącego ZR Jarosława Wilnera, przedstawiciele NSZZ "Solidarność" przy ZLK w Ostrowie Wlkp. na czele z przewodniczącym Romanem Zybałą uczcili Jego pamięć  modlitwą i chwilą zadumy przy grobie.

Zebranie przewodniczących i członków komisji zakładowych
20.09.2019 r.

W czwartek 19 września 2019 roku o godz. 12.00, w Klubie Nauczyciela w Ostrowie Wlkp. odbyło się zebranie przeweodniczącego Zarządy Regionu pana Bernarda Niemca z przewodniczącymi członkami Komisji Zakładowych z terenu Ostrowa Wlkp. i Krotoszyna.
Krew jest najcenniejszym darem...
18.09.2019 r.

Akcję „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” od 2017 r. organizują: Fundacja Grupy PKP, wspólnie ze spółkami z Grupy PKP, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., Narodowym Centrum Krwi, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką Polonus i Kolejarską Służbą Krwi. W lipcu tego roku ruszyła trzecia edycja akcji, w której ten cenny dar – krew oddało wielu kolejarzy. Kilkoro z nich opowiedziało swoją historię związaną z krwiodawstwem.

Dzień Sybiraka w Ostrowie Wielkopolskim                                                
17.09.2019

W 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę przy Rondzie Sybiraków i w Zespole Szkół Ekonomicznych upamiętniono ofiarę krwi Polaków na Golgocie Wschodu. W uroczystości uczestniczyli przewodniczący  Komisji Zakładowej pan Roman Zybała wraz z zastępcą Krzysztofem Szeplikiem.

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę 
06.08.2019


„Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź” – pod takim hasłem, w trzecią sobotę i niedzielę września, na Jasnej Górze odbyła się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. abp Józef Kupny, Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy.
Triathlony Andrzeja Frankowskiego
08.09.2019 r.

W tym roku wystartowałem w dwóch triathlonach, 22 czerwca w Jeziorsku i 1 września w Kaliszu. Oba triathlony były na dystansie ¼ IM, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu.
39. rocznica podpisana Porozumień Sierpniowych
31.08.2019 r. Kalisz

W sobotę , 31 sierpnia w Kaliszu odbyły się uroczystości poświęcone 39. rocznicy powstania Solidarności. W obchodach uczestniczyli m.in. przewodniczący ZR Bernard Niemiec, z-cy przewodniczącego Elżbieta Wdowczyk, Roman Zybała, Jarosław Walczak, poseł na Sejm RP Jan Mosiński.

39. rocznica Lubelskiego Lipca 1980 r.
14 lipca 2019 r. Lublin

W niedzielę 14 lipca uczczono 39. rocznicę Lubelskiego Lipca 1980. Protesty w ponad 150 zakładach pracy w regionie poprzedziły strajki na Wybrzeżu i powstanie Solidarności.
Wizyta prezydenta RP w Ostrowie Wlkp.
24 cerwca 2019 r. Ostrów Wlkp.

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek 24 czerwca Ostrów Wielkopolski. Na Rynku spotkał się z mieszkańcami, którzy licznie przybyli powitać głowę państwa. Przybyli na spotkanie z prezydentem RP mieszkańcy machali na powitanie flagami Polski, wśród witających Pana Prezydenta brał udział Poczet Sztandarowy NSZZ „Solidarność” naszej Organizacji Zakładowej (Barbara Ratuszna, Aneta Szymczak i Krzysztof Szeplik) na czele z panem Romanem Zybałą – przewodniczącym Komisji Zakładowej.  

IV Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych
15 cerwca 2019 r. Wieruszów

IV Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych w Wieruszowie Wyścigi Drezyn Ręcznych już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W sobotę 15 czerwca na bocznicy kolejowej Pfleiderer odbyła się 4. edycja tych zawodów w tym roku pod patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury. Głównym organizatorem imprezy był członek Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność – kolega Zdzisław Jasiński oraz Roman Zybała.

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
23 - 26 maja 2019 r. Kotlina Kłodzka

ZOZ NSZZ Solidarność przy ZLK Ostrów Wlkp. dla swoich członków zorganizowała w dniach 23 - 26 maja wycięczkę do Kotliny Kłodzkiej. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w Ośrodku Wypoczynkowym Orion A w Kudowie Zdrój każdy miał czas wolny.

27. Ogólnopolska Pielgrzymka do Świętego Józefa
1 maja 2019 r. Kalisz


Już po raz 27. w Kaliszu odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Świętego Józefa. W uroczystości udział wzięły Poczty Sztandarowe NSZZ "Solidarność" przy ZLK w Ostrowie Wlkp. oraz PKP Węzeł Krotoszyn na czele z przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Panem Romanem Zybałą oraz Zdzisławem Jasiński - członkiem Prezydium Rady Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ "Solidarność".

Odsłonięcia Pomnika poświęconego pamięci krotoszyńskich kolejarzy
15 marca 2019 r. Krotoszyn

15 marca 2019 r. w Krotoszynie przy dworcu PKP odsłonięty został pomnik pamięci kolejarzy krotoszyńskiego węzła kolejowego. Inicjatorem powstania pomnika był Pan Roman Zybała, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim..

ROK 2018
ROK 2017
ROK 2016
ROK 2015
Wróć
OGŁOSZENIA

Porozumienie ws. podwyżek 2019 r.
Jesteś
gościem

Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski