KOMUNIKATY

Regulamin akcji promocyjnej DOMS na 40 lat „Solidarności”.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


Jesteś

gościem
BIULETYN

ARCHIWUM
AKTUALNOŚCI
Pismo skierowane do przewodniczącego SZIK NSZZ "Solidarność" pana Wiesława Pełki w sprawie spotkania dotyczącego wzrostu wynagrodzeń w 2021 roku
07.05.2021 r.

Treść pisma 
Wypowiedź przewodniczącego Komisji Krajowej Piotra Dudy z konferencji prasowej w dniu 7 maja br.
07.05.2021 r.

"Miło mi poinformować o decyzjach podjętych na hybrydowym posiedzeniu Komisji Krajowej, to ważny krok, zgodnie z naszym statutem, dbać o prawa pracowników, prawa tych, którzy ciężko pracują całe swoje życie zawodowe i chcą godnie przejść na emeryturę i odpoczywać w kwiecie wieku. Wczorajsza decyzja to skorzystanie z narzędzia, które daje nam konstytucja - bezpośrednia demokracja. Na okres najbliższego pół roku to obywatele przejmą władzę w naszym kraju – wczorajsza decyzja "Solidarności" jest jednoznaczna, obywatelska inicjatywa ustawodawcza. Nie mamy na co dłużej czekać, byliśmy cierpliwi przez ostatnie sześć lat rządów Zjednoczonej Prawicy, widząc działania rządzących przez ostanie 6 lat musimy przejąc sprawy w swoje ręce, w ręce obywateli. Jako Solidarność chcemy w sposób prawny, logistyczny, pomóc obywatelom przegłosowanie w Sejmie ustawę o emeryturach stażowych. To logo tej inicjatywy, pod krótkim, wymownym hasłem – „emerytura za staż”.
Pismo skierowane do Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
06.05.2021 r.


Treść pisma
Uchwała w sprawie ogłoszenia wyników wyborów kandydatów pracowników do Rady Nadzorczej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. VIII kadencji
04.05.2021 r.

Treść uchwały
XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników NSZZ „Solidarność” i Pracodawców do św. Józefa
01.05.2021 r.

W dniu 1 maja delegacje Robotników, Pracodawców z Duszpasterstwa „Talent”i członkowie NSZZ "Solidarność", przybyły do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, aby dać świadectwo oddania się swojemu Patronowi Świętemu Józefowi w Opiekę, by zawierzyć to wszystko, co dotyczy rodzin, środowisk pracy a także naszej Ojczyzny. Uroczystej mszy św. przewodniczył biskup Kaliski Damian Bryl

Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci.

W pielgrzymce uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe Miasta Kalisza, powiatu Kaliskiego, członkowie Komisji Krajowej i Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ „Solidarność” oraz Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. 

Ze względu na pandemię w uroczystościach uczestniczyła ograniczona liczba pocztów sztandarowych.

Zdjęcia w galerii
Komunikat Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”
26.04.2021 r.

W dniu 26 kwietnia 2021 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” (Pełka, Sikora, Kokot) z Panią Grażyną Blicharz, Dyrektor Biura ds. Pracowniczych, w Centrali Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.
Komunikat
40-lecie KSK
25.04.2021 r.

Stosownie do postanowień Prezydium Rady Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ "Solidarność", rok 2021 został ustanowiony rokiem 40-lecia Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność”. A to oficjalne logo.

LOGO

1, 2, 3, 4

Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski