STRONA GŁÓWNA WŁADZE KONTAKT GALERIA ŚWIADCZENIA STATUTOWE DOKUMENTY SIP HISTORIA ARCHIWUM


ZAKŁADOWY UKŁAD
ZBIOROWY PRACY
ZAKŁADOWY UKŁAD ZBIOROWY PRACYUBEZPIECZENIE


ZNIŻKI I RABATY

AKTUALNOŚCI
WYJAZDOWE POSIEDZENIE RADY SZIK 
JELENIA GÓRA, 25.10.2023 r.

Członkowie Rady Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność" oraz członkowie Komisji Rewizyjnej od 23 do 25 października w Jeleniej Górze podsumowali pierwsze pół roku nowej kadencji 2023 - 2028.
Naszą Organizację Związkową reprezentowali: przewodniczący Roman Zybała oraz Łukasz Starczewski (członek Komisji Rewizyjnej SZIK).
CZYTAJ WIĘCEJ
43. ROCZNICA PROTESTU GŁODOWEGO KOLEJARZY
WROCŁAW, 22.10.2023 r.

43 lata temu kolejarze we Wrocławiu podjęli strajk głodowy przeciwko władzy komunistycznej.
W dniu 22 października środowisko kolejarskie z całej Polski wspominało strajk głodowy kolejarzy z "Solidarności" z października 1980 roku.
Uroczyste obchody zgromadziły mnóstwo pocztów sztanarowych, przedstawicieli ministerstwa oraz władz spółek kolejowych.

W wydarzeniu tym uczestniczył Poczet Sztandarowy (Leszek Dymarski, Przemysław Konieczny, Łukasz Starczewski) naszej Organizacji Związkowej na czele z przewodniczącym Romanem Zybałą.

Pamięć o nich wciąż trwa!!!
39. ROCZNICA ŚMIERCI BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI
OSTRÓW WLKP., 21.10.2023 r.

19 października minęło 39 lat od dtay męczeńskiej śmierci bł/ ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji 21 października o godz. 18:30 w Ostrowskiej Konkatedrze została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.
Po mszy św., wszyscy zebrani udali się przed tablicę poświęconą Patronowi Solidarności, gdzie delegacje złożyly  wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pamięci.

W wydarzeniu tym uczestniczył Poczet Sztandarowy (Barbara Ratuszna, Aneta Szymczak, Łukasz Starczewski) naszej Organizacji Związkowej na czele z przewodniczącym Romanem Zybałą.

Księże Jerzy pamiętamy!!!


5. ROCZNICA ŚMIERCI ŚP. JAROSŁAWA WILNERA
KALISZ, 27.09.2023 r.

5. rocznica śmierci śp. Jarosława Wilnera przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska. Człowieka "Solidarność" - Odznaczonego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W dniu 27 września przewodniczący Roman Zybała oraz zastępca przewodniczącego Łukasz Starczewski, zapalili znicz na grobie tragicznie zmarłego kolegi Jarosława.

Pamiętamy

 XXI OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KOLEJARZY DO kRAKOWA - ŁAGIEWNIK
KRAKÓW, 09.09.2023 r..EMERYTURY POMOSTOWE BĘDĄ NADAL OBOWIĄZYWAĆ
09.06.2023 r.

7 czerwca 2023 r., przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda i prezes Rady Ministrów RP Mateusz Morawiecki po półrocznych negocjacjach podpisali pierwsze od 1991 roku porozumienie pomiędzy rządem i Solidarnością, obejmujące sprawy ogólno pracownicze.
Dla kolejarzy oznacza to, że pracownicy zatrudnieni na stanowiskach, na których przysługuje prawo do emerytur pomostowych będą mogli dalej z nich korzystać, zwiększy się odpis na ZFSZ od lipca br. i od początku 2024 r. oraz podniesiony zostanie roczny limit odliczenia od dochodu składek członkowskich na rzecz związków zawodowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
KONGRES KRAJOWEGO SEKRETARIATU TRANSPORTOWCÓW
06.06.2023 r.

W dniach 5-6 czerwca odbył się XVIII Kongres Krajowego Sekretariatu Transportowców (KST) NSZZ „Solidarność”.  Sekretariat jest strukturą branżową NSZZ „Solidarność", która obok organizacji zakładowych i regionów posiada osobowość prawną.
W Sekretariacie Transportowców zrzeszonych jest sześć krajowych sekcji działających w branży transportowej.CZYTAJ WIĘCEJ
KOLEJARZ FUNKCJONARIUSZEM PUBLICZNYM
03.06.2023 r.

W dniu 14 kwietnia 2023 r. Sejm uchwalił, a 23 maja 2023 r. Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym i ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która nadaje ochronę przewidzianą dla funkcjonariusza publicznego na zasadach określonych w kodeksie karnym (tj. podczas pełnienia obowiązków służbowych).
 

CZYTAJ WIĘCEJ

1,2
Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski