KOMUNIKATY

Regulamin akcji promocyjnej DOMS na 40 lat „Solidarności”.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


Jesteś

gościem
BIULETYN

ARCHIWUM
AKTUALNOŚCI
Wieczorek taneczny z okazji Święta Kolejarza
16.10.2021 r.Zobacz INFORMACJĘ
Msza święta w rocznicę śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
16.10.2021 r.

W sobotę, 16 października br., w ostrowskiwej Konkatedrze odbyła się msza święta z okazji 37. rocznicy bestialskiego mordu kapelana "Solidarności", błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W uroczystości brały udział trzy Poczty Sztandarowe (NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp, NSZZ "Solidarność" Węzeł PKP Krotoszyn oraz NSZZ "Solidarność" Węzeł PKP Kępno) na czele z przewodniczącym Komisji Zakładowej panem Romanem Zybałą. Po mszy uczesnicy udali się pod tablicę poswięconą patronowi "Solidarności" gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pamięci.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii
37. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki
01.10.2021 r.

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa zaprasza do uczestnictwa w Uroczystościach upamiętniających męczeńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki.
 
Ostrów Wielkopolski – sobota, 16.10.2021 godz. 18.30 – Konkatedra
 
Krotoszyn – niedziela, 17.10.2021 r godz. 12.00 kościół pw. Św. Andrzeja Boboli

Plakat Ostrów Wlkp.

Plakat Krotoszyn
Nasz kolega Andrzej Frankowski uczestnikiem ultramaratonu Wschód 2021 !
30.09.2021 r.
Wschód 2021 to najdłuższy polski ultramaraton terenowy, biegnący po wschodnich rubieżach Polski. Trasa zaczyna się w Bieszczadach a kończy nad morzem w Gdańsku. Do przejechania jest 1400km w limicie 200 godzin. Niesamowite wyzwanie dla sprzętu i głowy, tu ukończenie w limicie czasu już jest sukcesem. Na 400 osób startujących połowa dotarła na metę, byłem jednym z nich - relacjonuje Anddrzej Frankowski.

Zdjęcia w galerii
Piotr Duda: Rozmawialiśmy o muzeum Bł. ks. Jerzego w Okopach
23.09.2021 r.

Szef "Solidarności" Piotr Duda spotkał się warszawskim mieszkaniu Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Chłodnej z przedstawicielami Fundacji im. Ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro" - bratem Błogosławionego Józefem Popiełuszko i jego małżonką Alfredą Popiełuszko.

Najważniejszym tematem spotkania były plany budowy Muzeum Ks. Jerzego w Okopach, domu rodzinnym Kapelana "Solidarności". Więcej szczegółów poznamy w rocznicę śmierci Błogosławionego - 19 października.
41. rocznica Protestu Głodowego Kolejarzy
20.09.2021 r.

Plakat

V Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych
18.09.2021 r.

Przyjazdem pociągu Łódzkich Kolei Aglomeracyjnych rozpoczęły się w sobotni poranek V Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych w Wieruszowie. Impreza przez cały dzień odbywała się tradycyjnie na terenie bocznicy kolejowej firmy "Pfleiderer". Organizatorzy na czele ze Zdzisławem Jasińskim członkiem Prezydium Krajowej Sekscji Kolejarzy NSZZ /"Solidarność" zaprosili do tradycyjntch wyścigów drezyn na dwóch równoległych torach, były też oczywiście rekreacyjne przejazdy drezynami, konkursy rzutem klockiem hamulcowym na odległość. Podczas imprezy wystąpił znany kabareciarz oraz piosenkarz Krzysztof Respondek.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii

20 rocznica powołania spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
16.09.2021 r.

W związku ze zbliżającą się 20-tą rocznicą powstania spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność" zwraca się do pana prezesa z prośbą o wypłatę gratyfikacji w wysokości 2 000 zł na pracownika spółki.

Pismo do prezesa
Przygotuj się do podróży po świecie pracy - "Kolej na Młodych"
16.09.2021 r.

Jesteś na początku drogi zawodowej. Być może kończysz właśnie szkołę średnią, zawodową. Może zbliża się czas obron i końca studiów. Zastanawiasz się, co dalej. Wyobraź sobie, że Twoja praca, życie zawodowe to nieustająca podróż. Przed Tobą wiele emocji, niesamowite perspektywy, być może jakieś przesiadki po drodze. Zapowiada się ciekawie, prawda? Jednak tak jak do każdej podróży, także do rozpoczęcia pracy należy się przygotować. Spakować choćby podstawowe rzeczy, resztę zawsze można dokupić lub - w przypadku pracy - nabyć wraz z doświadczeniem. Od czego zatem zacząć? 

Więcej na https://kolejnamlodych.pl/
Już czas ! Emerytura za staż !
16.09.2021 r.

Emerytura stażowa to dodatkowa, nowa możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek po wykazaniu się okresem ubezpieczeniowym – 40 lat dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet.

Oznacza to, że jeśli w tym czasie wpłaciło się składki pozwalające na wypłatę co najmniej minimalnej emerytury, każdy będzie miał prawo dokonać wyboru, czy chce dalej pracować, czy zakończyć swoją aktywność i dzięki wypracowanemu przez lata kapitałowi przejść na zasłużony odpoczynek.

Bo emerytura stażowa będzie prawem, a nie obowiązkiem.


Więcej na: https://emeryturazastaz.pl/

Oczekiwany od ponad 30 lat postulat „S” stał się faktem! Będzie można odliczyć od podatku związkową składkę
15.09.2021 r.

Dzięki „Solidarności” będzie możliwość odliczenia składek związkowych od podatku dochodowego. To bardzo ważny krok w kierunku wzmocnienia dialogu społecznego i przede wszystkim bardzo ważna decyzja, jeśli chodzi o aspekt finansowy dla każdego pracownika – przekazał przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Uczciliśmy 41 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych
30.08.2021 r.

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Wielkopolska Południowa uczcił 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność".
Uroczysta msza św. w intencji pomyślności Polski, Polaków, polskich rodzin i NSZZ „Solidarność” odbyła się w kościele oo. Jezuitów w Kaliszu. Nabożeństwu przewodniczył JE Ksiądz Biskup Diecezji Kaliskiej Damian Bryl , który wygłosił homilię, w której podkreślał jak ważną wartością jest wolność wywalczona przez NSZZ „Solidarność.
We mszy św.uczestniczyły dwa Poczty Sztandarowe naszej organizacji na czele z panem przewodniczącym Romanem Zybalą. Po nabożeństwie zebrani złożyli wiązanki kwiatów w Ogrójcu Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego.

Zdjęcia w galerii
V Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych - Wieruszów, 18.09.2021
14.08.2021 r.
Regulamin
Zgłoszenie

1, 2, 3, 4, 5, 6


Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski