SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ

KOMUNIKATY

Regulamin akcji promocyjnej DOMS na 40 lat „Solidarności”.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


Jesteś

gościem

BIULETYN 

ARCHIWUM

AKTUALNOŚCI
Pociągi pielgrzymkowe odwołane! Program skrócony!
14.10.2020 r.

Szanowni Państwo!


Pociągi pielgrzymkowe na Jasną Górę zostały odwołane z uwagi na istniejące zagrożenia. Pielgrzymka kolejarzy odbędzie się w ograniczonym zakresie tj. Apel Jasnogórski - 7 listopada. Msza św. o godz. 6.00 w Kaplicy Matki Bożej i  Suma o 11.00 - w Bazylice 8 listopada. Pielgrzymujemy do Matki Bożej we własnym zakresie. W załączeniu aktualny program.

Pozdrawiam serdecznie.


Teresa Adamska tel.608 017 384

Więcej informacji  na plakacie


Notatka ze spotkania (online) przedstawicieli związków zawodowych z pracodawcą w dniu 30.09.2020 r.
30.09.2020 r.

W spotkaniu z ramienia SZIK Solidarność udział wzięli: Wiesław Pełka i Zdzisław Jasiński (Centrala PKP PLK), Stanisław Kokot ( IZ Tarnowskie Góry), Henryk Sikora (IZ Kraków), ze strony pracodawcy Ireneusz Merchel –Prezes Zarządu, Grażyna Blicharz- dyrektor biura ds. pracowniczych.

Tematem spotkania była informacja pracodawcy o przygotowanym aneksie do Porozumienia z dnia 15 lipca br. dot. wprowadzenia Protokołu nr 15 do ZUZP. Aneks dotyczy jednorazowego odstępstwa z wymogów posiadania wykształcenia pracownika, który w wyniku wdrożenia Protokołu 15 i wprowadzenia likwidacji niektórych stanowisk.

Zobacz treść notatki
Pismo w sprawie nagrody z okazji Święta Kolejarza
16.09.2020 r.
Zobacz treść pisma
Piotr Duda po spotkaniu z Cichanouską: Solidarność jest z Białorusią!
09.09.2020 r.

Solidarność jest z Białorusią, jest ze Swiatłaną Cichanouską i z wszystkimi, którzy walczą o wolną, demokratyczną Białoruś i wolne wybory - powiedział w środę szef NSZZ "S" Piotr Duda po spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji.


Łukasz Starczewski na uroczystościach w Gdańsku
02.09.2020 r.
Reprezentant  naszego Związku uczcił pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, 40 rocznicę powstania NSZZ "Solidarność".
 Dzień 31 sierpnia został ustanowiony świętem państwowym w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

Zdjęcia w galerii
Andrzej Duda: „Solidarność” niezmiennie stoi przy prawach człowieka i pracownika!
01.09.2020 r.

„Solidarność” jest taka, jak była wtedy, twardo stojąca przy wolności, ale przede wszystkim stojąca przy prawach człowieka i pracownika, nie zmieniła się – powiedział 31 sierpnia w Gdańsku prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. 

Obchody 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w Kaliszu
30.08.2020 r.

W niedzielę 30 sierpnia w Kaliszu odbyły się obchody z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
O godzinie 19:00 w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego została odprawiona przez biskupa pomocniczego kaliskiego Łukasza Buzuna, uroczysta Msza Święta. Po mszy świętej delegacje z pocztami sztandarowymi zakładów pracy złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze w Ogrójcu Kalsztoru Ojców Jeiutów, przy ul. Stawiszyńskiej.

Zdjęcia w galerii
Wyższe świadczenia dla działaczy opozycji antykomunistycznej
14.08.2020 r.

11 sierpnia rząd przyjął projekt ustawy zakładającej podwyższenie rent i emerytur działaczy opozycji antykomunistycznej do kwoty 2400 zł brutto. – Projekt przyjęty przez Radę Ministrów to przejaw solidarności i sprawiedliwości społecznej. Zależy nam, by przepisy weszły w życie jak najszybciej, najlepiej tuż po rocznicy wydarzeń sierpniowych 1980 roku – powiedziała po posiedzeniu rządu Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski