SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ

KOMUNIKATY

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP

Porozumienie ws. podwyżek 2019 r.


Jesteś

gościem

BIULETYN 

ARCHIWUM

AKTUALNOŚCI
Obchody 40-lecia NSZZ "Solidarność" w Warszawie - ODWOŁANE !
14.03.2020 r.

Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. zaprasza członków Związku do udziału w uroczystych obchodach 40-lecia NSZZ "Solidarność", które odbędą się w Warszawie.
Wstępny program:
- wyjazd z Ostrowa Wlkp. w sobotę 29 sierpnia 2020 r. ok. godz. 4:00,
- o godz. 12:00 zbiórka na Placu Piłsudskiego i przemarsz na błonia Stadionu Narodowego, gdzie odbędzie się festyn, a następnie koncert na Stadionie Narodowym,
- powrót z Warszawy nad ranem w niedzielę 30 sierpnia.

Niebawem więcej szczegółow na temat imprezy.
Zapisy przyjmuje koleżanka Danuta Celmer do dnia 15.04.2020 r. 
Posiedzenie Rady SZIK NSZZ "Solidarność"
05.03.2020 r.

W dniu 4 marca 2020r. obradowała w Warszawie ( po raz pierwszy w tym roku) Rada Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". Członkowie Rady zajmowali się najważniejszymi problemami dotyczącymi pracowników PKPPolskie Linie Kolejowe S.A. i członków NSZZ "Solidarność".


Zasłużony dla NSZZ Solidarność na Kolei
04.03.2020 r.

Stosownie do postanowień Rady Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ "Solidarność" informujemy, że w jubileuszowym roku 2020 wyróżnionych odznaką "Zasłużony dla NSZZ Solidarność na Kolei" może zostać do 20 członków naszego Związku.

Życzenia z okazji Dnia Kobiet
07.03.2020 r.
XX Ogólnopolska Droga Krzyżowa  - ODWOŁANA !!!
09.02.2020 r.

XX Ogólnopolska Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Żoliborza od Grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tegoroczna Droga Krzyżowa Ludzi Pracy przypada w 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" 1980 - 2020. W piątek 3 kwietnia 2020 r. Drogę Krzyżową rozpoczynamy od Mszy Św. o godz. 17.00 sprawowanej w Kościele św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 3.
Rozważania do poszczególnych stacji przygotukją członkowie "Solidarności" z różnych Regionów Polski, pełniący \\służbę przy Grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Modlitwą ogarniamy wszystkich ludzi pracy, NSZZ "Solidarność" i całą naszą Ojczyznę.
Inauguracja obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność"
07.02.2020 r. Kalisz

W dniu 7 lutego w sali recepcyjnej ratusza w Kaliszu, Zarząd Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność"  rozpoczął obchody 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
Okazją do tego była promocja 3 tomu Encyklopedii Solidarności, publikacji, która przybliża ludzi, wydarzenia i wydawnictwa drugiego obiegu z lat 1976-1989.
W wydarzeniu tym uczestniczył przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy ZLK Ostrów Wlkp. z zarazem wiceprzewpdniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność", pan Roman Zybała.

 Zdjęcia do obejrzenia w galerii  (autor:Katarzyna Ciupek)
Piotr Duda: Społeczeństwo musi mieć kontrolę nad władzą sądowniczą. I o to walczymy!
05.02.2020 r.

W sobotę 8 lutego 2020 roku o godzinie 12.00 w Warszawie, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, odbędzie się demonstracja w obronie przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa. Organizuje ją Komitet Suwerenni, przy wsparciu Klubów Gazety Polskiej. Udział w demonstracji zapowiedział przewodniczący "S" Piotr Duda. 
Piotr Duda: Te 40 lat to okres sukcesów, ale także trudów i walki. Byliśmy motorem napędowym wielu zmian!
29.01.2020 r.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z członkami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania Związku. Głos na rozpoczęcie uroczystości zabrał przewodniczący związku Piotr Duda.Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski