SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ

KOMUNIKATY

Regulamin akcji promocyjnej DOMS na 40 lat „Solidarności”.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


Jesteś

gościem

BIULETYN 

ARCHIWUM

AKTUALNOŚCI
Wielkanoc 2020 - życzenia od przewodniczącego
10.04.2020 r.
1 maja - indywidualna modlitwa
06.04.2020 r.

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska Południowa uprzejmie informuje, że w związku z epidemią koronawirusa nie odbędzie się w tym roku coroczna Pielgrzymka do św. Józefa w dniu 1 maja. Poniżej pismo Przewodniczącego ZR Bernarda Niemca.

 Ważność badań okresowych przedłużona
01.04.2020 r.

Ważność badań okresowych, których ważność upłynęła po 7 marca została przedłużona o 60 dni po zakończeniu stanu epidemii lub zagrożenia epidemicznego. Rozwiązanie dotyczy wszystkich branż i obejmie również pracowników kolei. Na czas epidemii lub zagrożenia epidemicznego zawieszone jest wykonywanie badań okresowych, w szczególności badań lekarskich i psychologicznych. Nowe przepisy zostały wprowadzone przez nowelizację specustawy dotyczącej zapobieganiu COVID-19.
 „Solidarność” odwołuje imprezy rocznicowe. To nie jest czas na zabawę!
01.04.2020 r.

Mimo, że to piękna okrągła rocznica, nie będzie wielkiego rodzinnego festynu – mówi w rozmowie z Robertem Wąsikiem Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. - Nie wiemy ile czasu potrwa i jakie będą skutki pandemii. Nie wiemy ilu ludzi straci pracę, zarobki, ilu straci swoich bliskich. To nie jest atmosfera do radosnej zabawy.
Odwołanie V Mistrzostw Polski w wyścigach drezyn ręcznych !!!
31.03.2020 r.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, w imieniu organizatorów, Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy ZLK w Ostrowie Wlkp. zawiadamia o odwołaniu V Mistrzostw Polski w wyścigach drezyn ręcznych, które miały odbyć się 6  czerwca 2020 r. w Wieruszowie.

O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

Pozdrawiamy
Szef Solidarności pisze do Andrzeja Dudy. Nie kryje oburzenia ustawą PiS
29.03.2020 r.

PiS wprowadza do tarczy antykryzysowej zmiany dające prawo odwoływania członków Rady Dialogu Społecznego przez premiera. Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda nie kryje oburzenia i żąda od prezydenta, by ten zabrał głos.
LIST 
Apel do członków Związku !
20.03.2020 r.

Pandemia koronarwirusa Covid 19 jest sytuacją szczególnie trudną i niebezpieczną, z jaką nie mieliśmy do czynienia w wolnej Polsce. Wymaga od wszystkich odpowiedzialności w zapewnieniu nam przede wszystkim bezpieczeństwa zdrowotnego, ale też bezpieczeństwa ekonomicznego.


Tarcza antykryzysowa - podczas videokonferencji zgłosiliśmy kilka ważnych postulatów
19.03.2020 r.

Podczas odbywających się wczoraj konsultacji pomiędzy rządem i partnerami społecznymi w sprawie "tarczy antykryzysowej" Piotr Duda w imieniu "Solidarność" zgłosił kilka istotnych postulatów. - Rząd odniósł się do nich przychylnie, mamy nadzieję, że znajdą się w ostatecznych zapisach ustawowych - podsumował przewodniczący Związku.Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski