SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ

KOMUNIKATY

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP

Porozumienie ws. podwyżek 2019 r.


Jesteś

gościem

BIULETYN 

ARCHIWUM

AKTUALNOŚCI
XX Ogólnopolska Droga Krzyżowa  - ODWOŁANA !!!
09.02.2020 r.

XX Ogólnopolska Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Żoliborza od Grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tegoroczna Droga Krzyżowa Ludzi Pracy przypada w 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" 1980 - 2020. W piątek 3 kwietnia 2020 r. Drogę Krzyżową rozpoczynamy od Mszy Św. o godz. 17.00 sprawowanej w Kościele św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 3.
Rozważania do poszczególnych stacji przygotukją członkowie "Solidarności" z różnych Regionów Polski, pełniący \\służbę przy Grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Modlitwą ogarniamy wszystkich ludzi pracy, NSZZ "Solidarność" i całą naszą Ojczyznę.
Inauguracja obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność"
07.02.2020 r. Kalisz

W dniu 7 lutego w sali recepcyjnej ratusza w Kaliszu, Zarząd Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność"  rozpoczął obchody 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
Okazją do tego była promocja 3 tomu Encyklopedii Solidarności, publikacji, która przybliża ludzi, wydarzenia i wydawnictwa drugiego obiegu z lat 1976-1989.
W wydarzeniu tym uczestniczył przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy ZLK Ostrów Wlkp. z zarazem wiceprzewpdniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność", pan Roman Zybała.

Zdjęcia do obejrzenia (autor:Katarzyna Ciupek
Piotr Duda: Społeczeństwo musi mieć kontrolę nad władzą sądowniczą. I o to walczymy!
05.02.2020 r.

W sobotę 8 lutego 2020 roku o godzinie 12.00 w Warszawie, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, odbędzie się demonstracja w obronie przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa. Organizuje ją Komitet Suwerenni, przy wsparciu Klubów Gazety Polskiej. Udział w demonstracji zapowiedział przewodniczący "S" Piotr Duda. 
Pismo SZIK-03/2020 w sprawie podjęcia rozmów z SZIK na temat wzrostu wynagrodzeń w PKP PLK S.A. w roku 2020.
03.02.2020 r.Pismo SZIK-05/2020 w sprawie przywrócenia stanowiska zwrotniczego oraz wymagań kwalifikacyjnych na stanowisko automatyk.
03.02.2020 r.

Od kilku lat kolejowa "Solidarność"zabiega o pilne wprowadzenie zmian w Rozporządzeniu  Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 grudnia 2014 r. w sprawie pracowników zatrudniomych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz z prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych.

Piotr Duda: Te 40 lat to okres sukcesów, ale także trudów i walki. Byliśmy motorem napędowym wielu zmian!
29.01.2020 r.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z członkami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania Związku. Głos na rozpoczęcie uroczystości zabrał przewodniczący związku Piotr Duda.

Rząd realizuje kolejny ważny postulat „Solidarności”
17.01.2020 r.

Solidarność pozytywnie oceniła odmrożenie podstawy naliczania odpisu na ZFŚS w 2020 r. na poziomie drugiego półrocza 2018 r. To krok do całkowitego odmrożenia tego wskaźnika i pełnej realizacji ustawy o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych – napisało w opinii do projektu ustawy o rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020 Prezydium Komisji Krajowej. To realizacja ważnego postulatu „Solidarności”.
Oświadczenie Piotra Dudy: Lech Wałęsa może czegoś zabraniać jedynie swoim dzieciom i wnukom
17.01.2020 r. 
 
Wypowiedź byłego przewodniczącego Lecha Wałęsy, zabraniającego Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie powoływania się na „Solidarność”, budzi jedynie uśmiech politowania. Jeśli Lech Wałęsa może komukolwiek czegoś zabraniać, to jedynie swoim dzieciom i wnukom, a nie Prezydentowi RP. Szczególnie, gdy dotyczy to Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. O tym decydują członkowie i władze Związku. Ci obecni, nie historyczni.Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski