SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ

KOMUNIKATY

Regulamin akcji promocyjnej DOMS na 40 lat „Solidarności”.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


Jesteś

gościem

BIULETYN 

ARCHIWUM
AKTUALNOŚCI
X Ogólnopolska Droga Krzyżowa  - ODWOŁANA !!!
09.02.2020 r.

XX Ogólnopolska Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Żoliborza od Grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tegoroczna Droga Krzyżowa Ludzi Pracy przypada w 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" 1980 - 2020. W piątek 3 kwietnia 2020 r. Drogę Krzyżową rozpoczynamy od Mszy Św. o godz. 17.00 sprawowanej w Kościele św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 3.
Rozważania do poszczególnych stacji przygotukją członkowie "Solidarności" z różnych Regionów Polski, pełniący \\służbę przy Grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Modlitwą ogarniamy wszystkich ludzi pracy, NSZZ "Solidarność" i całą naszą Ojczyznę.
Inauguracja obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność"
07.02.2020 r. Kalisz

W dniu 7 lutego w sali recepcyjnej ratusza w Kaliszu, Zarząd Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność"  rozpoczął obchody 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
Okazją do tego była promocja 3 tomu Encyklopedii Solidarności, publikacji, która przybliża ludzi, wydarzenia i wydawnictwa drugiego obiegu z lat 1976-1989.
W wydarzeniu tym uczestniczył przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy ZLK Ostrów Wlkp. z zarazem wiceprzewpdniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność", pan Roman Zybała.

 Zdjęcia do obejrzenia w galerii  (autor:Katarzyna Ciupek)
Piotr Duda: Społeczeństwo musi mieć kontrolę nad władzą sądowniczą. I o to walczymy!
05.02.2020 r.

W sobotę 8 lutego 2020 roku o godzinie 12.00 w Warszawie, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, odbędzie się demonstracja w obronie przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa. Organizuje ją Komitet Suwerenni, przy wsparciu Klubów Gazety Polskiej. Udział w demonstracji zapowiedział przewodniczący "S" Piotr Duda. 
Piotr Duda: Te 40 lat to okres sukcesów, ale także trudów i walki. Byliśmy motorem napędowym wielu zmian!
29.01.2020 r.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z członkami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania Związku. Głos na rozpoczęcie uroczystości zabrał przewodniczący związku Piotr Duda.

Rząd realizuje kolejny ważny postulat „Solidarności”
17.01.2020 r.

Solidarność pozytywnie oceniła odmrożenie podstawy naliczania odpisu na ZFŚS w 2020 r. na poziomie drugiego półrocza 2018 r. To krok do całkowitego odmrożenia tego wskaźnika i pełnej realizacji ustawy o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych – napisało w opinii do projektu ustawy o rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020 Prezydium Komisji Krajowej. To realizacja ważnego postulatu „Solidarności”.
Oświadczenie Piotra Dudy: Lech Wałęsa może czegoś zabraniać jedynie swoim dzieciom i wnukom
17.01.2020 r. 
 
Wypowiedź byłego przewodniczącego Lecha Wałęsy, zabraniającego Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie powoływania się na „Solidarność”, budzi jedynie uśmiech politowania. Jeśli Lech Wałęsa może komukolwiek czegoś zabraniać, to jedynie swoim dzieciom i wnukom, a nie Prezydentowi RP. Szczególnie, gdy dotyczy to Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. O tym decydują członkowie i władze Związku. Ci obecni, nie historyczni.
Jacek Kurski: Mieliśmy w historii kilka pięknych zrywów, ale to Solidarność jest ruchem zwycięskim
13.01.2020 r.

W 1000-letniej historii Polski nie było tak pięknego ruchu, który postawił w centrum swoich zadań odzyskania niepodległości Polski - podkreślał Jacek Kurski, prezes TVP, podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego dot. organizacji koncertu na 40-lecie powstania "S".

Zaprezentowano logo na 40-lecie Solidarności!
25.11.2019 r.

 
31 sierpnia w Sali BHP podczas uroczystości obchodów 39. rocznicy zawarcia Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, młodzież, która otrzymała stypendia „Solidarności” uroczyście odsłoniła logo na 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”.

Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski