KOMUNIKATY

Regulamin akcji promocyjnej DOMS na 40 lat „Solidarności”.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


Jesteś

gościem
BIULETYN

ARCHIWUM


AKTUALNOŚCI
Polski Ład realizuje wiele ważnych postulatów Solidarności
25.11.2021 r.


– Omówiliśmy najważniejsze sprawy bieżące – powiedział po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim szef Solidarności Piotr Duda. Spotkanie odbyło się w siedzibie Komisji Krajowej podczas wizyty premiera w Gdańsku.
 
– Przekazaliśmy wspólnie z szefem Regionu Gdańskiego Krzysztofem Doślą na ręce pana premiera wyrazy wsparcia dla polskich służb zabezpieczających granicę z Białorusią, deklarując bardziej konkretne wsparcie w ramach naszej własnej akcji „Solidarność z Mundurem” – powiedział Piotr Duda.
Związkowcy poinformowali również o wczorajszej mszy świętej w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, która z inicjatywy Solidarności została odprawiona w intencji naszych pograniczników.
Zamknięta część rozmowy dotyczyła spraw bieżących, związanych zarówno z Polskim Ładem, jak i projektem obywatelskim Solidarności – „Emerytura za Staż”, który czeka na wyznaczenie przez marszałka Sejmu daty pierwszego czytania. Odnosząc się do Polskiego Ładu, związkowcy jeszcze raz podkreślili, że szczególnie w zakresie zmian podatkowych rządowy program realizuje wiele istotnych postulatów Solidarności. Nie tylko tych głównych: wolnej kwoty od podatku, wyższych progów dochodowych, ale też takich jak zwolnienie z podatku dochodowego znacznej części składek związkowych.
Omówiono niedawne spotkanie w Pałacu Prezydenckim w sprawie realizacji porozumienia z oświatową Solidarnością z kwietnia 2019 r.
– Wyraziłem nadzieję, że jutrzejsze rozmowy z ministrem Czarnkiem doprowadzą do realizacji porozumienia – powiedział przewodniczący.
Rozmawiano również o kontrowersjach woków projektu unijnej dyrektywy „o adekwatnym wynagrodzeniu”, który nie ma poparcia polskiego rządu.
– Przekazałem panu premierowi nasze niezrozumienie dla takiej postawy, szczególnie jeśli chodzi o wzmacnianie dialogu w ramach rokowań zbiorowych – powiedział Piotr Duda.
Wyraził też zdziwienie oporami rządu wobec europejskiej płacy minimalnej.
– W Polsce już taką europejską płacę minimalną mamy. Wprowadzenie jej w innych krajach Unii znacznie poprawi konkurencyjność naszej gospodarki – dodał.
Spotkanie z premierem, w którym uczestniczył również przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla, odbyło się z inicjatywy przewodniczącego Piotra Dudy.

Wróć

Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski