SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ


KOMUNIKATY

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


WYDARZENIA 2017 ROK
10. rocznica nadania i poświęcenia Sztandaru
Ostrów Wlkp.
17.11.2017 r.


W dniu 17.11.2017r.  Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy ZLK w Ostrowie Wlkp. obchodziła 10. rocznicę  nadania i poświęcenia Sztandaru. Uroczystości odnowienia święceń Sztandaru rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Kościele pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. Mszę św. odprawił ks. kanonik Jacek Kita, Proboszcz Parafii pw. św. Pawła Apostoła. Po mszy św.  ks. kanonik Jacek Kita  otrzymał od Organizacji Zakładowej NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy ZLK w Ostrowie Wlkp. stułę na której umieszczono wizerunek św. Katarzyny Aleksandryjskiej - patronki Kolejarzy  oraz Godło RP Orła w Koronie. Stułę wykonały Siostry Klaryski z Pawlodaru w Kazachstanie, a wręczyli ją Roman Zybała Przewodniczący Komisji Zakładowej i Zdzisław Jasiński Sekretarz Rady Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ Solidarność. W mszy św. uczestniczyli: Pan Jan Mosiński Poseł na Sejm RP, Pan Tomasz Ławniczak  Poseł na Sejm RP, Pan Andrzej Gola Prezes DOLKOM Wrocław, Pan Krzysztof Włodarczyk Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp., ani Emilia Jasińska Zastępca Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp., kol. Wiesław Pełka  Przewodniczący Rady Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ Solidarność, kol. Stanisław Kokot Zastępca Przewodniczącego  Rady Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ Solidarność, kol. Jarosław Wilner Przewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa,   członkowie NSZZ Solidarność z naszego Zakładu Pracy,  a także koledzy i koleżanki z Zakładu Linii Kolejowych z Łodzi, Białegostoku. Na mszę św. przybyli także pracownicy, emeryci, renciści z Zakładu Linii kolejowych w Ostrowie Wlkp. Świętowanie zakończyło spotkanie przy stole w restauracji Borowianka. Fotorelacja w galerii.

Święto Niepodległości
Ostrów Wlkp. 11.11.2017r.

Obchody Święta Niepodległości w Ostrowie Wlk. rozpoczęły  się od przemarszu i złożenia kwiatów pod miejscami pamięci przy Konwikcie Arcybiskupim, Domu Katolickim i dawnej siedzibie Powiatowej Rady Ludowej.
O godzinie 10.00 w Konkatedrze odprawiona zostanie uroczystą mszę święta w intencji Ojczyzny i Miasta koncelebrowana przez duchowieństwo ostrowskie. Oprawę nabożeństwa zapewnią Ostrowska Orkiestra Koncertowa pod dyrekcją Mariana Sikorskiego i Chór Męski Echo pod batutą Andrzeja Ryłki. W uroczystościach Święta Nieodległości wzięła udział także delegacja z naszej Organizacji Zakładowej. Kilka fotek w galerii.

Zwiedzanie Kopalni Srebra
Tarnowskie Góry
07.10.2017 r.

W dniu 07.10.2017r. członkowie z naszej Organizacji Zakładowej i kolega Stanisław Kokot zwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach – jedyną w Polsce podziemną trasę turystyczną umożliwiającą zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach. Zdjęcia w galerii.
Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Kraków- Łagiewniki 09.09.2017 r.

9 września 2017r. odbyła się XV Pielgrzymka Kolejarzy do SANKTUARIUM  BOŻEGO MIŁOSIERDZIA  w Łagiewniki. W tej Pielgrzymce udział wzięła też delegacja z naszej Organizacji Zakładkowej – Poczet Sztandarowy Kaczmarek Mariusz , Łojek Roman, Kulas Łukasz i Przewodniczący Komisji Zakładowej Roman Zybała. Fotki jak zwykle w galerii.

Msza święta w intencji ofiar II Wojny Światowej
Szymankowo 01.09.2017 r.

Msza św.  w intencji ofiar II Wojny Światowej została odprawiona w Kościele parafialnym p.w. Św. Floriana w Szymankowie. W pierwszych godzinach wojny niemieckim najeźdźcom opór stawiano także  na Pomorzu. Do historii przeszła heroiczna walka kolejarzy i celników toczona w rejonie Szymankowa. Niemcy rozstrzelali 40 osób - 21 kolejarzy i celników (w tym dwie kobiety) oraz ok. 20 członków ich rodzin. To była kara za akcję skierowania na ślepy tor niemieckiego pociągu pancernego, dzięki czemu żołnierzom polskim udało się wysadzić w powietrze most kolejowy i pokrzyżować plany ataku niemieckiego.
Rocznicowe uroczystości odbywały się także Tczewie, Malborku. W uroczystościach rocznicowych w Szymankowie wzięli udział przedstawiciel rządu, parlamentu, władz lokalnych.
W uroczystościach rocznicowych w Gdańsku i Szymankowie udział wzięli  Kolejarze z Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. – Poczet Sztandarowy: Andrzej Cieślak, Łojek Roman, Dymarski Leszek, członek Prezydium Rady Krajowej Sekcji Kolejarzy – Zdzisław Jasiński, oraz Przewodniczący Komisji Zakładowej – Roman Zybała. Ostrowscy  Kolejarze na uroczystościach w Gdańsku i Szymankowie reprezentowali także NSZZ SOLIDARNOŚĆ Region Wielkopolska Południowa. 
Relacja fotograficzna z tej uroczystości w galerii.

Uroczystości upamiętniające 37. rocznicę podpisania sierpniowych
Gdańsk 31.08.2017 r.

Uroczystości NSZZ Solidarność upamiętniające 37 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych rozpoczęły się mszą w bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Stamtąd zgromadzeni przeszli przed bramę stoczni numer 2, gdzie kwiaty złożyli m.in.: arcybiskup Leszek Sławoj  Głódź, wojewoda Dariusz Drelich, marszałek senatu Stanisław Karczewski, prezes TVP Jacek Kurski, poseł i szef „Solidarności Walczącej” Kornel Morawiecki, a także delegacja Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność.  Podczas obchodów zabrakło jednak przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy, który w tym czasie brał udział w uroczystościach w Lubinie.  Fotki w galerii.


II Mistrzostwa Polski Kolejarskiej Solidarności w Wyścigach Drezyn Ręcznych
Wieruszów 24.06.2017 r.
 

Już po raz drugi  w Wieruszowie odbyły się  Mistrzostwa Polski Kolejarskiej Solidarności w Wyścigach Drezyn Ręcznych, których głównym organizatorem był członek Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność - kol. Zdzisław Jasiński. W tym roku do rywalizacji stanęły 22 drużyny – 16 męskich i mieszanych oraz 6 żeńskich.

Najlepszą drużyną męską zmagającą się w wyścigach drezyn ręcznych na torach równoległych na dystansie 200 m okazała się ekipa "Lux Torpeda" z ZLK w Łodzi, natomiast pierwsze miejsce w rywalizacji pań,  zdobyła  drużyna o  nazwie "Rodzynki"  z ZOZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy ZLK w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a nagrodą główną dla mistrzów Polski w dymaniu drezyn ręcznych był czterodniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym CS Natura Tour Sp. z o.o. Przewodniczący Zarządu Regionu, który też przybył do Wieruszowa, ufundował Puchar dla Najsympatyczniejszej Drużyny, który powędrował do zawodników z Urzędu Transportu Kolejowego Katowice. Oprócz wyścigów na drezynach można było spróbować swoich sił w pchnięciu klockiem hamulcowym  o puchar Przewodniczącego Komisji Zakładowej  NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy ZLK Ostrów Wlkp. W Kategorii panów zwyciężył Robert Jankiewicz, a w kategorii pań Ewelina Pająk. Fotki w galerii.
Wyczieczka do Szklarskiej Poręby
Szklarska Poręba 09-12.06.2017 r.

ZOZ NSZZ Solidarność przy ZLK Ostrów Wlkp. dla swoich członkóa zorganizowała w dniach 09 - 12. czerwca wycięczkę do Szklarskiej Poręby i Czech. Wrażenia niezapomniane, a obrazy tradycyjnie w galerii.

Święto 3 maja
Ostrów Wielkopolski 03.05.2017r.

Kilka fotek z obchodów święta 3 maja w Ostrowie Wielkopolskim znajduje się w galerii.
Święto 1 maja
Kalisz 01.05.2018 r.

Kilka fotek z obchodów święta1 maja w Kaliszu znajduje się w galerii.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Zduny 05.03.2017 r.

Uroczystości upamiętniające dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zdunch  odbyły się w 5 marca br.  W kościele św. Jana Chrzciciela w Zdunach została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Uczczono także  70. rocznicę śmierci majora Franciszka Jerzego Jaskulskiego "Zagończyka" Żołnierza Armii Krajowej,  członka zrzeszenia Wolność i Niepodległość,  kolejarza, mieszkańca Zdun. Po mszy św. władze Gminy Zduny, rodzina zamordowanego majora Franciszka Jerzego Jaskulskiego "Zagończyka", mieszkańcy Zdun oraz delegacja z Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność Mahle Polska SA w Krotoszynie złożyły kwiaty pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej i Komunizmu.  W uroczystościach brały także udział dwa sztandary z  ZOZ NSZZ Solidarność przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
26.02.2017 r. Ostrów Wlkp.

W Ostrowie Wielkopolskim uroczystości odbyły się w niedzielę 26 lutego. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. w ostrowskiej Konkatedrze, po której, w asyście orkiestry dętej, nastąpił przemarsz ulicami Ostrowa Wielkopolskiego.  Uczestnicy przeszli w stronę Ronda Sybiraków, gdzie złożono kwiaty. Następnie zebrani udali się na Rynek, gdzie odbył się Apel Poległych. W przemarszu udział wzięły sztandary Organizacji Związkowych  NSZZ Solidarność z Zakładu  Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp., i EKK Wagon Ostrów Wlkp. oraz sztandar Regionu Wielkopolska Południowa oddział w Ostrowie Wlkp., a także parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych. Relacja fotograficzna z tej uroczystości w galerii.

Opłatek kolejarzy i strażaków z Diecezji kaliskiej
03.01.2017 r. Ostrów Wlkp.

Spotkanie opłatkowe poprzedziła Msza św. w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

W Mszy św. uczestniczył także sztandar naszej Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” – POCZET SZTANDAROWY – Danuta Celmer, Krzysztof Jagiełło, Krzysztof Szeplik.
Po Mszy św. biskup kaliski Edward Janiak przełamał się opłatkiem z kolejarzami i strażakami. Życzenia przedstawicielom tych służb złożyli również ks. kan. Jacek Kita, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła i diecezjalny duszpasterz kolejarzy oraz ks. Piotr Kuświk, duszpasterz strażaków powiatu ostrowskiego. Fotki w galerii.
ROK 2019
ROK 2018
ROK 2016
ROK 2015
Wróć
OGŁOSZENIA

Porozumienie ws. podwyżek 2019 r.
Jesteś
gościem

Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski