SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ
 NASZEJ ORGANIZACJI  ZAKŁADOWEJ


KOMUNIKATY

Pracownicze Plany Kapitałowe

Zniżki w PZU oraz Banku Pekao S.A.

Zniżki na stacjach LOTOS

ZUZP


WYDARZENIA 2018 ROK
Spotkanie Opłatkowe
Ostrów Wlkp. 18.12.2018 r. Villa Royal

Organizacja Zakładowa NSZZ SOLIDARNOŚĆ w dniu 18.12.2018r. zorganizowała w hotelu Villa Royal spotkanie opłatkowe dla swoich członków. W spotkaniu opłatkowym wzięło udział 100 członków Zakładowej Organizacji Związkowej a także zaproszeni goście. W śród zaproszonych gości to: Pan Poseł na Sejm RP Jan Mosiński wraz z dyrektorem swojego biura - Łukaszem Wolskim, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ SOLIDARNOŚĆ Region Wielkopolska Południowa - Bernard Niemiec - wraz ze soją zastępczynią Elżbietą Wdowczyk, pracodawcę reprezentowała Pani Emilia Jasińska - z-ca Dyrektora ds Eksploatacyjnych w Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. Kilka zdjęć w galerii.
37. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego
Ostrów Wlkp. 14.12
.2018 r.

Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego została odprawiona 14 grudnia br. w ostrowskiej Konkatedrze. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe (naszą organizacje reprezentowały Poczty Sztandarowe: ZLK Ostrów Wielkopolski oraz PKP Węzeł Krotoszyn) i władze NSZZ Solidarność Region Wielkopolska Południowa na czele z przewodniczącym Bernardem Niemcem oraz zastępcą przewodniczącego Romanem Zybałą, organizacji społecznych, instytucji, a także służby więziennej. Po mszy świętej zostały złożone wiązanki kwiatów i znicze pamięci przed płytą upamiętniającą błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę - patrona NSZZ "Solidarność" oraz pod tablicą pamiątkową znajdującą się na Areszcie Śledczym. Na zakończenie głos zabrał przewodniczacy, który podziękował zebranym za udział w uroczystościach. 13 grudnia o godzinie 19:30 wielu Polaków przyłączyło się do akcji Instytutu Pamięci Narodowej pn. "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności", która odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy i zapaliło symbolicznie świeczkę w oknach i upamiętniło te tragiczne wydarzenia sprzed 37 lat Zapraszmy do galerii.
37. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego
Kalisz 13.12
.2018 r.

Uroczysta msza święta w 37. Rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego została odprawiona 13 grudnia br. w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu. Uczestniczyli w niej m.in. poczty sztandarowe (nasz Poczet w składzie: Danuta Celmer, Krzysztof Szeplik i Łukasz Starczewski) i przedstawiciele NSZZ Solidarność z przewodniczącym Regionu Wielkopolska Południowa Bernardem Niemcem na czele, Romanem Zybałą zastępcą przewodniczącego Regionu Wielkopolska Południowa. Po nabożeństwie delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze pamięci przy pamiątkowej tablicy znajdującej się w Ogrójcu Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego się w kościele tablicą. Zebranym za udział w uroczystościach podziękował szef Solidarności Bernard Niemiec. 13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na czele z generałem Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. 13 grudnia 1981 r. (noc z soboty na niedzielę) o godzinie 0:00 oddziały ZOMO rozpoczęły ogólnokrajową akcję aresztowań działaczy opozycyjnych. W dniu wprowadzenia stanu wojennego w działaniach na terytorium kraju wzięło udział ok. 70 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, 30 tys. funkcjonariuszy MSW oraz bezpośrednio na ulicach miast 1750 czołgów i 1400 pojazdów opancerzonych, 500 wozów bojowych piechoty, 9000 samochodów oraz kilka eskadr helikopterów i samoloty transportowe. W trakcie trwania stanu wojennego w całym kraju internowano łącznie 10131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji strajku. Zdjęcia w galerii.
Poświęcenie Sztandaru PKP
Sieradz
25.11.2018r.

W dniu 25 listopada podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele garnizonowym Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego Imienia Maryi w Sieradzu dokonano poświęcenia odnowionego sztandaru PKP. Wśród gości biorących udział w tej uroczystość znaleźli się: zastępca dyrekora Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. pani Emilia Jasińska, Zdzisław Jasiński - sekretarz Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność", przewodniczący Zakładowej Organizacji Zwiazkowej NSZZ "Solidarność" przy ZLK w Ostrowie Wlkp. Pana Roman Zybała wraz z pocztem sztandarowym naszej organizacji.  Zapraszmy do galerii.
Msza św. w intencji kolejarzy
Ostrów Wielkopolski 24.11.2018 r.

W dniu 24.11.2018r. o godz.18.30 w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim  została odprawiona msza święta w intencji z prośbą za przyczyną św. Katarzyny o opiekę i Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracowników kolei oraz  ich rodzin, a dla zmarłych o zbawienie. Nabożeństwo sprawował ksiądz proboszcz Jacek Kita – diecezjalny duszpasterz kolejarzy. Podczas mszy świętej uczestniczyły Poczty Sztandarowe „Solidarności”: Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp., Węzła PKP Kępno oraz Węzła PKP Krotoszyn. Na uroczystość każdego roku przybywają  tłumy wiernych, pracownicy z rodzinami, emeryci oraz miłośnicy kolei. Zapraszmy do galerii.
Msza św. w intencji kolejarzy
Krotoszyn
25.11.2018 r.

25 listopada w dzień swojej patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej kolejarze wraz z rodzinami uczestniczyli w uroczystej mszy św. odprawionej o godz. 10.00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie. W nabożeństwie brał udział Poczet Sztandarowy NSZZ „Solidarność” Węzeł PKP Krotoszyn. Zdjęcia w galerii.

35. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę
Częstochowa 17-18.11.2018r.

W dniach 17-18 listopada odbyła się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy, która  jak co roku, zgromadziła pracowników kolei i ich rodziny w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Tegoroczna pielgrzymka pod hasłem „W  służbie Bogu i Ojczyźnie” miała wyjątkowy charakter, ponieważ zbiegła się z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości RP. W niedzielę, po odsłonięciu obrazu, mszę św. przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej odprawił ksiądz kanonik  Jacek Kita z Ostrowa Wielkopolskiego (diecezjalny duszpasterz kolejarzy), a homilię wygłosił ksiądz  Jan Ostrowski - diecezja pelplińska. Po czym tradycyjnie odbyło się spotkanie w sali Ojca Kordeckiego, gdzie zgromadzili się pielgrzymi oraz ich duszpasterze, przedstawiciele spółek kolejowych, w tym prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński i wiceminister Andrzej Bittel oraz szefowie central związkowych. Spotkania prowadził ks. Ryszard Marciniak, który wygłosił wykład „Miłość Ojczyzny łączy nas i musi łączyć ponad wszelkie różnice” nawiązujący do słów  Jana Pawła II. W trakcie spotkania głos zabrał minister Andrzej Bittel a także prezes Krzysztof Mamiński.

O godz. 10.00 na szczyt Jasnej Góry weszły poczty sztandarowe, które zostały rozprowadzone i rozlokowane na wałach. Było ich ponad 120 a wśród nich Poczet Sztandarowy naszej Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w składzie: Aneta Szymczak, Piotr Fleischer i Krzysztof Szeplik. Natomiast około godz. 10.30 rozpoczął się słowno – muzyczny program patriotyczny w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez zespół i orkiestrę z Siedlec.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta suma na szczycie, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, wspólnie z kapłanami duszpasterzami kolejarzy na czele z księdzem Eugeniuszem Zarębińskim, krajowym duszpasterzem.  W homilii ksiądz biskup akcentował potrzebę otwarcia się na Boga i świadomej wdzięczności Bogu, także w kontekście stulecia niepodległości Polski.

„Ten granatowy mundur z czapką, na której widnieje Orzeł Polski, nigdy nie przyniósł wstydu. Nikt nie odwraca od niego swojej głowy. Na zawsze pozostaje symbolem służby i pracy dla społeczeństwa” – mówił biskup Buzun w kazaniu. W niedzielnej uroczystej mszy świętej uczestniczyli m.in. przedstawiciele spółek kolejowych oraz administracji rządowej, przedstawiciele związków zawodowych.  Podczas mszy świętej odbyło się poświęcenie sztandarów, a także akt zawierzenia rodzin kolejarskich. W Pielgrzymce Kolejarzy wzięły udział delegacje zagraniczne z Białorusi, Słowacji i Węgier.  Uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie „Boże coś Polskę”.  W uroczystej sumie wzięło udział około 5 tys. pielgrzymów. Znaczna ich część przybyła specjalnymi pociągami pielgrzymkowymi. Fotorelacja w galerii.
Walne Zebranie Delagatów
Kalisz 10.11.2018 r.


W dniu 10 listopada w Kaliszu, podczas Walnego Zebranie Delegatów Regionu dokonano wyborów uzupełniających po tragicznej śmierci przewodniczącego kaliskiej Solidarności. W pierwszej kolejności delegaci wybrali nowego przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Wielkopolska Południowa spośród dwójki kandydatów: Barbary Stodolnej (Organizacja Międzyzakładowa z ZOZ Szpital w Ostrowie Wielkopolskim) i Bernarda Niemca (Organizacja Międzyzakładowa Energa Operator w Kaliszu). Oboje kandydaci mają doświadczenie w regionalnej działalności jako członkowie zarządu regionu. Po przeliczeniu głosów, w tajnym głosowaniu z poparciem na poziomie ok. 90 proc. nowym przewodniczącym został wybrany Bernard Niemiec. Na zwolnione przez niego miejsce członka Zarządu Regionu, delegaci wybrali Zenona Borowskiego, działacz związkowy z OP Pracowników Poczty Polskiej), a wakat w Regionalnej Komisji Rewizyjnej zlikwidowano poprzez wybór Andrzeja Nowackiego z OZ przy Nestle Polska. Mandat delegata na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" uzyskał nasz przewodniczący Roman Zybała. Gratulujemy. Zdjęcia jak zwykle w galerii.
100. rocznica Odzyskania Niepodległości
Krotoszyn 10.11.2018 r.


W dniu 10 listopada w Krotoszynie odbyły się powiatowo-gminne obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas tych uroczystości NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim reprezentował Poczet Sztandarowy PKP Węzeł Krotoszyn wraz z kolegą Łukaszem Starczewskim. O godzinie 17.45 nastąpiła ceremonia podniesienia flagi państwowej na Ratuszu, następnie udaliśmy się pod Pomnik Wolności gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Na zakończenie uroczystosci wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Kilka fotek w galerii.
34. rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
Krotoszyn 21.10.2018 r.

W 34. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki działacze NSZZ „Solidarność” oraz mieszkańcy Krotoszyna modlili się w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli o rychłą kanonizację męczennika. Mszy świętej przewodniczył ksiądz wikariusz Rafał Moraś. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim na czele z przewodniczącym panem Romanem Zybałą oraz NSZZ "Solidarność" Węzeł PKP Krotoszyn. Po mszy świętej pod tablicą pamiątkową poświęconą patronowi Solidarności wiązanki kwiatów złożyły lokalne delegacje związkowe „Solidarności” z szefem Regionu NSZZ Solidarność Wielkopolska Południowa Panem Bernardem Niemcem. Dziękuję za tak liczny udział. Fotorelacja w galerii.
Msza święta w rocznicę śmierci patrona Solidarności
Ostrów Wlkp 19.10.2018r.


Uroczystości z 19 października 2018 roku w Ostrowie Wielkopolskim w galerii.

Wręczenie odznaczeń państwowych
Częstochowa 17.10.2018 r.


W dniu 17 października 2018 roku w częstochowskim hotelu „Grand” odbyła się gala z okazji Święta Kolejarza, w ramach której wręczono odznaczenia państwowe i resortowe za szczególne dokonania w pracy zawodowej pracownikom spółek kolejowych – członkom NSZZ „Solidarność”. W tym roku aktu dekoracji dokonał Minister Infrastruktury - Andrzej Adamczyk, w asyście przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy oraz przewodniczącego Rady Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” Henryka Grymela. "Odznakę Zasłużony dla Transportu" otrzymał przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim Pan Roman Zybała. Z kolei "Odznakę Zasłużony dla Kolejnictwa" otrzymał Krzysztof Szeplik zastępca przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim. Kilka fotek w galerii.
Pikieta o obronie SOK
Warszawa 16.10.2018 r.


W dniu 16 października 2018 roku, przed siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, odbyła się pikieta zorganizowana przez Krajową Sekcję Kolejarzy NSZZ "Solidarność" w której uczestniczyło blisko 1,5 tysiąca osób. Udział w niej wzięli pracownicy Straży Ochrony Kolei z całego kraju oraz pracowników innych spółek kolejowych. Oprócz funkcjonariuszy SOK z całej Polski byli przedstawiciele związkowców m.in. z PKP Cargo, PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Zakładów Linii Kolejowych z Krakowa, Łodzi oraz z Ostrowa Wielkopolskiego na czele z przewodniczącym Organizacji Zakładowej Panem Romanem Zybałą. Pikieta została zorganizowana w związku z brakiem sfinalizowanie od 12 lat prac nad projektem ustawy o Straży Kolejowej i podporządkowania formacji pod MSWiA celem poprawy oraz zapewnienia skutecznej ochrony całego obszaru kolejowego. Po wystąpieniu Pana Stanisława Kokota z KRAJOWEJ Sekcji Kolejarzy "S", głos zabrał Henryk Grymel, przewodniczący Kolejarskiej Solidarności, który mówił o milionach złotych, które PKP płaci firmom ochroniarskim, które są nieprofesjonalne i nieprzygotowane do ochrony terenów kolejowych. Dodał również, że w Solidarności jest zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" a kolejarze są jednością i nikomu nie damy się podzielić. Na zakończenie zgromadzenia, związkowcy przekazali przedstawicielce ministerstwa petycję. Kilka fotek w galerii.
Obchody Lubelskiego Lipca
Lublin 15.07.2018 r.


W niedzielę 15 lipca w Lublinie odbyły się centralne obchody 38. rocznicy "Lubelskiego Lipca 1980". O godz. 11:30 w  Archikatedrze Lubelskiej została odprawiona msza święta w której uczestniczyła delegacja z Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy Zakładzie Linii Kolejowych - poczet sztandarowy : Krzysztof Szeplik, Andrzej Cieślak i Łukasz Starczewski, do Lublina pojechali także : Przewodniczący Komisji Zakładowej Roman Zybała, Sekretarz Rady Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej Zdzisław Jasiński, Waldemar Pfajfer i Piotr Lebek. Po mszy świętej Poczty Sztandarowe, delegacje oraz zaproszeni goście udali się na teren Lokomotywowni gdzie kontynuowano Obchody Lubelskiego Lipca, między innymi  zaproszeni goście w swoich wystąpieniach dziękowali Lubelskim Kolejarzom za udział w strajku. Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości delegacje złożyły wiązki kwiatów pod Krzyżm Doli Kolejarskiej.

Galeria
Walne Zgromadzenie Delegatów
Kalisz 23.06.2018 r.

23 czerwca br., odbyło się XXII Walne Zebranie Delegatów Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ Solidarność”. Podczas zebrania zostały wybrane nowe władze Regionu, wręczono także państwowe odznaczenia Krzyż Wolności i Solidarności.
W zebraniu uczestniczyło 49 delegatów oraz wielu znamienitych gości, w tym Jarosław Lange – Przewodniczący ZR Wielkopolska, Zdzisław Nowakowski – Przewodniczący ZR Konin, dr Dariusz Rogut – Dyrektor Oddziału IPN w Łodzi, dr Paweł Perzyna – Naczelnik Oddziałowego Archiwum IPN w Łodzi , dr Tomasz Kozłowski – Kierownik Okręgowego Inspektoratu PIP Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, ks. Bogdan    Tyc – Kapelan Regionu NSZZ „S” Wielkopolska Południowa, a także członkowie ustępującego Zarządu Regionu i Regionalnej Komisji Rewizyjnej. Nad prawidłowym przebiegiem obrad czuwał Jerzy Ewertowski – przedstawiciel Krajowej Komisji Wyborczej.
Miłym akcentem było wyróżnienie ustępujących członków ZR i RKR, którzy otrzymali pisemne podziękowania za zaangażowanie w działalność związkową podpisane przez przewodniczącego Komisji Krajowej  Piotra Dudę.
W części sprawozdawczej delegaci wysłuchali informacji Regionalnej Komisji Wyborczej z przebiegu wyborów w Regionie, obszernego sprawozdania  Zarząd Regionu  z działalności w kadencji 2014 – 2018 oraz sprawozdania  Regionalnej Komisji Rewizyjnej.
W trakcie obrad, na nową kadencję 2018-2022, wybrano Przewodniczącego, 11-osobowy Zarząd Regionu, 4-osobową Regionalną Komisje Rewizyjną oraz 2 przedstawicieli na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”.
Przewodniczącym Zarządu Regionu prawie jednogłośnie  (48 głosów na 49 obecnych) ponownie został wybrany Jarosław Wilner, co świadczy o bardzo dużym zaufaniu członków Związku do Przewodniczącego i docenieniu jego pracypomimo, iż w poprzedniej kadencji funkcję przewodniczącego pełnił tyko dwa i pół roku.
W skład ZR wchodzą :
Zbigniew Buśka
Zbigniew Gromadzki  
Wojciech Grzesiowski 
Krzysztof Kasprzak
Bernard Niemiec 
Barbara   Stodolna
Jarosław  Walczak     
Elżbieta  Wdowczyk 
Magdalena   Mikołajczyk - Witak  
Przemysław Woliński
Roman   Zybała
 Regionalną Komisję Rewizyjną tworzą: Łukasz Kulas – przewodniczący oraz Rafał Kania, Piotr Matecki i Piotr Sikora.
Delegatami na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” wybrani zostali:Zdzisław Jasiński, Bernard Niemiec oraz Jarosław Wilner jako przewodniczący ZR.

Galeria
III MP w wyscigach drezyn ręcznych
Wieruszów 218.06.2018 r. 

Galeria
Zakładowe Zebranie Delegatów
Ostrów Wlkp. 15.03.2018 r.

W dniu 15.03.2018r. w Hotelu Willa Royal odbyło się Zakładowe Zebranie Delegatów Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy ZLK w Ostrowie Wlkp. Zebranie zgodnie z porządkiem obrad otworzył kończący kadencję Przewodniczący Komisji Zakładowej Roman Zybała. W Zakładowym Zebraniu Delegatów oprócz 43. Delegatów wzięli także udział: Przewodniczący Regionu Wielkopolska Południowa kol. Jarosław Wilner, Przewodnicząca Regionalnej Komisji Wyborczej kol. Elżbieta Wdowczyk, Przewodniczący KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ z Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi kol. Zdzisław Kobuz, a także Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. pan Krzysztof Włodarczyk, oraz Z-ca Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. pani Emilia Jasińska.
Po wysłuchaniu Hymnu NSZZ SOLIDARNOŚĆ przystąpiono do obrad, kończący kadencję Przewodniczący Komisji Zakładowej i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawili sprawozdania z działalności w  kadencji 2014 - 2018 , a następnie przystąpiono do wyborów nowych władz  naszej Zakładowej Organizacji Związkowej . W wyniku tajnych głosowań na kadencję 2018 – 2022 wybrano:
  • Romana Zybałę na funkcję PRZEWODNICZĄCEGO Komisji Zakładowej
  • Danutę Celmer, Bogumiłem Przytułę, Zdzisława Jasińskiego, Teresę Żymełkę, Grzegorza Stawowskiego,  Piotra Fleischera, Romana Łojka, Konrada Rejka, Andrzeja Cieślaka, Płonkę Sławomira, Andrzeja Napierałę, Alicję Piosik, Tomasza Koniecznego, Janusza Cincio, Leszka Dymarskiego, Krzysztofa Szeplika i Mirosława Cichego na członków Komisji Zakładowej.
  • Jacka Wawrzyniaka, Karola Dąbrowicza, Agatę Rutkowską, Waldemara Marcinkowskiego i Grzegorza Dobrowolskiego na członków Zakładowej Komisji Rewizyjnej
  • Romana Zybałę, Zdzisława Jasińskiego, Krzysztofa Szeplika i Andrzeja Cieślaka na Delegatów WZDR Wielkopolska Południowa
  • Romana Zybałę, Zdzisława Jasińskiego, Krzysztofa Szeplika na Delegatów WZD Krajowej Sekcji Kolejarzy
  • Romana Zybałę, Zdzisława Jasińskiego i Sławomira Płonkę na Delegatów WZD Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej PKP PLK S.A.
Zakładowe Zebranie Delegatów zakończono około godziny 14.00
ROK 2019
ROK 2017
ROK 2016
ROK 2015
Wróć
OGŁOSZENIA

Porozumienie ws. podwyżek 2019 r.
Jesteś
gościem

Copyright © 2010 Solidarność ZLK Ostrów Wielkopolski. All rights reserved.
Administrator: Łukasz Starczewski

;